Sklep Ewa Wachowicz

/ Przepisy / Kimchi

Opis przygotowania

Kapustę pekińską pokroić. Przełożyć do garnka z zimną wodą. Przepłukać, odcisnąć i przełożyć do miski. Posolić, wymieszać i odstawić na 2 godziny. Po tym czasie odcisnąć i ponownie przełożyć do garnka z zimną wodą. Wypłukać i odcedzić na sicie.

Zrobić kleik. Do garnka wsypać cukier i mąkę ryżową. Wlać szklankę zimnej wody i dobrze wymieszać miotełką. Podgrzać i odstawić do wystudzenia.

Przygotować sos. Do wysokiego naczynia wrzucić drobno pokrojoną cebulę, posiekaną białą część pora, ząbki czosnku, sos rybny i pokrojoną w kostkę gruszkę. Przyprawić świeżo otartym imbirem i pastą gochugaru (można zastąpić chili lub ostrą papryką). Dodać kleik ryżowy i zmiksować blenderem.

Do kapusty dodać posiekany szczypior. Zalać sosem (wystarczy połowa). Ubrać rękawiczki, dobrze wymieszać dłońmi i przełożyć do słoiczków. W temp. pokojowej zostawić na 3-4 dni. Po tym czasie wstawić do lodówki.

SKŁADNIKI

POLEĆ
PRZEPIS
WYŚLIJ LISTĘ
ZAKUPÓW
WYDRUKUJ
PRZEPIS

PRZEPIS POCHODZI Z PROGRAMU:

Ewa gotuje - odc. nr 533
Ewa gotuje - odc. nr 533

Podobno śledzie są rybami, które jemy najchętniej – na Wielkanoc,...

 

Podobne przepisy

Kompot z rabarbaru

Rabarbar umyć, obrać i pokroić na centymetrowe kawałki...

Sałatka z buraczków i sera koziego

Dawniej panny na wydaniu buraczkami malowały sobie lico...

Ćwikła z chrzanem

Buraczki na ostro!

Kanapki z tofu, rukolą i pastą z suszonych pomidorów

Idealne na drogę, w góry czy do szkoły...

Wróć do listy przepisów