Sklep Ewa Wachowicz

/ Przepisy / Placek tarty

Opis przygotowania

Mąkę z masłem posiekać nożem. Dodać żółtka, proszek do pieczenia, cukier puder i cukier waniliowy. Wyrobić rękami. Ciasto podzielić na trzy części. Do jednej dodać 3 łyżki kakao, wyrobić i wraz z drugą porcją odstawić do lodówki lub zamrażalnika (ciasta powinny chłodzić się tak długo, aż stwardnieją i będą się dobrze ucierać).

Trzecią część ciasta rozwałkować i wyłożyć nim dno formy o rozmiarach 21x33 cm (wysmarowanej masłem i wysypanej bułką tartą). Posmarować powidłami. Na powidła dać uprażone i przesiekane orzechy włoskie.

Na orzechy zetrzeć ciasto z kakao (na tarce o dużych oczkach). Białka ubić na sztywną pianę, pod koniec dodać cukier i mąkę ziemniaczaną. Nałożyć na ciasto. Na pianę zetrzeć drugą porcję chłodnego ciasta.

Piec w piekarniku rozgrzanym do 180 st. C przez ok. 50 minut.

SKŁADNIKI

POLEĆ
PRZEPIS
WYŚLIJ LISTĘ
ZAKUPÓW
WYDRUKUJ
PRZEPIS

PRZEPIS POCHODZI Z PROGRAMU:

Ewa gotuje - odc. nr 49
Ewa gotuje - odc. nr 49

W kolejnym odcinku swojego programu Ewa Wachowicz przygotuje dorsza na...

 

Podobne przepisy

Ciasteczka ryżowe

Masło utrzeć. Dodać cukier i cukier waniliowy, ucierać dalej. Dodać żółtka, śmietanę, ...

Piwoszki

Mąkę posiekać z masłem (jak na kruche ciasto). Dolać piwo i zagnieść. Zawinąć w folię ...

Ciasto cytrynowe

Masło (lub margarynę) utrzeć z cukrem, dodając stopniowo 6 żółtek. Następnie dodać sk ...

Pływające wyspy

Klasyk z Francji;-)

Wróć do listy przepisów