
Rabarbar obrać i pokroić na mniejsze kawałki. Przełożyć na patelnię. Podlać wodą i posłodzić. Dusić pod przykryciem do momentu, aż ponad połowa warzywa się rozpadnie.
Mąkę przesiać na stolnicę. Posolić. Dodać zimne masło i posiekać. Zrobić dołek, wybić żółtka, zagarnąć nożem, po czym zagnieść, przełożyć do zamykanego pojemnika i na 30 minut włożyć do lodówki.
Rabarbar zdjąć z kuchenki i wsypać galaretki. Wymieszać i odstawić.
Schłodzone ciasto rozwałkować i wykleić nim dno oraz boki formy na tartę (średnica 26 cm). Nakłuć widelcem, przykryć papierem i obciążyć kulkami ceramicznymi lub fasolą. Wstawić na 15 minut do piekarnika rozgrzanego do 180 st. C. Po tym czasie zdjąć obciążenie i piec przez kolejne 15 minut.
Białka ubić na sztywno ze szczyptą soli. Utrwalić cukrem (dodać go stopniowo cały czas miksując).
Wystudzoną masę rabarbarową przełożyć na upieczony spód. Przykryć pianą z białek (za pomocą łyżek lub rękawa cukierniczego).
Piec przez 20-30 minut w temp. 160 st. C.
PRZEPIS POCHODZI Z PROGRAMU:
Po wakacyjnej przerwie Ewa Wachowicz zaprosi widzów Polsatu na premierowe...
Białka ubić na sztywno ze szczyptą soli...
Mąkę ze smalcem wyrobić nożem (placek na smalcu będzie bardziej kruchy). Dodać cukier ...
Receptura z domu rodzinnego!
A do tego sos krówkowy!