Sklep Ewa Wachowicz

/ Przepisy / Krem z pieczonych pieczarek

Opis przygotowania

Kapelusze pieczarek umyć i ułożyć blaszkami do góry na blasze piekarnikowej wyścielonej papierem do pieczenia. Cebule obrać i pokroić w plastry. Umieścić między grzybami. Na blasze położyć też pół główki czosnku. Posmarować roztopionym masłem. Przyprawić solą, pieprzem i estragonem. Zapiec w piekarniku rozgrzanym do 180 st. C.

Przełożyć do garnka (czosnek wycisnąć z łupin). Zalać wywarem. Przyprawić imbirem i białym pieprzem. Przykryć i gotować przez 15 minut.

Kromki pieczywa posmarować pesto (składniki wystarczy zmiksować), posypać mozzarellą i ułożyć na blasze z papierem. Zrumienić w piekarniku (180 st. C, włączona funkcja grillowania).

Zupę zabielić śmietanką i zmiksować na gładki krem. Podawać z grzankami. Krem można posypać posiekaną natką pietruszki.

SKŁADNIKI

POLEĆ
PRZEPIS
WYŚLIJ LISTĘ
ZAKUPÓW
WYDRUKUJ
PRZEPIS

PRZEPIS POCHODZI Z PROGRAMU:

Ewa gotuje - odc. nr 463
Ewa gotuje - odc. nr 463

Ewa wiele razy zachęcała do jedzenia kiszonek, jak też mówiła i pokazywała,...

 

Podobne przepisy

Brokułowy krem z migdałami i bryndzą

Brokuły umyć, różyczki odciąć. Łodygi obrać ze skórki i pokroić na kawałki. Wrzucić d ...

Caldo verde

Tradycyjna, portugalska zielona zupa, ale na rodzimym jarmużu;-)

Zupa czosnkowa

Włoszczyznę (jak do rosołu) zalać zimną wodą i gotować do miękkości, bacząc, by się n ...

Zupa z jarmużu

Warzywa pokroić w kostkę. Przesmażyć w garnku...

Wróć do listy przepisów